Vybíráme nejlepší mop na podlahy

10. 12. 2018

Kvalitní podlaha vydrží dlouho. A ještě déle, pokud se o ni budete správně starat. Důležité jsou vhodné čisticí a pečující přípravky (zejména u dřevěných podlah), ale i dobrý mop. Jak vybrat mop pro různé druhy podlah? Na to se podíváme v dnešním článku.

Mop na dřevěné a plovoucí podlahy

Dřevěné a plovoucí (laminátové podlahy, či vinyl) jsou na čištění nejnáchylnější, protože mají spáry, ve kterých se v případě špatného vytírání zadržuje voda. Vlhkost může podlahu poškodit – může nabobtnat, či zplesnivět, a tak je důležité volbě správného mopu zejména u těchto druhů podlah věnovat patřičnou pozornost.

Nejlepší jsou ploché mopy s návlekem z mikrovlákna, které skvěle saje a jde lehce vyždímat. Mop by při vytírání měl být jen lehce vlhký a v žádném případě nesmí nechávat kaluže vody. Proto se zaměřte na mopy, které mají dobrý ždímač.

Návlek po použití vyždímejte a nechte uschnout, při velkém znečištění jej vyperte v pračce na 60°C. Nezapomeňte, že na mikrovlákno by neměla být použita aviváž, protože může zničit savé schopnosti materiálu.

Moderní metodou vytírání jsou parní mopy na dřevěné, či jiné plovoucí podlahy. Čištění horkou párou lépe zlikviduje špínu, bakterie i další nečistoty. Vysokou hygienu oceníte obzvlášť, pokud máte děti, které si hrají na podlaze.

Parní mopy můžete využívat i na dřevěnou podlahu, ale může se stát, že odstraní také svrchní ošetření (vosk, nátěr a podobně), a tak je lepší parní čištění nechat na období před obnovením ošetření. U všech typů podlah se o použití parního mopu raději poraďte s výrobcem, či prodejcem, který vám doporučí vhodnou údržbu.

Čím vytírat lino, vinyl, či marmoleum

U těchto materiálů podlah můžete bez obav použít jak plochý, tak třásňový mop, protože u lina, marmolea, ani celoplošného lepeného vinylu nejsou spáry, do kterých by mohla zatéct voda. Ploché mopy doporučujeme více, protože nezanechávají šmouhy.

Stačí vybrat vhodný přípravek a můžete vytírat. Velký výběr prostředků na různé povrchy a také opravné sady a další vychytávky nabízí značka Dr. Schutz.

Vyhněte se tekutému písku, přípravkům s chlórem a bělicím přípravkům, které mohou na podlaze zanechat fleky, či ji poškrábat. Řada lidí na vytírání používá přípravky na nádobí, ale my radíme se jim vyhnout, protože bývají lepivé a podlaze více ulpívá špína a prach. Podlahu krásně vyčistí a vyleští voda s octem.

Archiv novinek »

Další aktuality

Průvodce druhy podlah

27. 2. 2019

Nemůžete se vyznat v druzích podlah a ztrácíte se v obchodních názvech i značkách? V tom případě se vám bude hodit náš stručný průvodce druhy interiérových podlah. Věnujeme se…

Pokračování »

Vybíráme vinylové podlahy. Systémy pokládky, značky a obvyklé ceny

19. 2. 2019

Plánujete pořízení nové podlahy a váháte, zda jít do vinylu? Pokud se už také ztrácíte v široké nabídce, připravili jsme pro vás průvodce výběrem vinylových podlah, ve kterém…

Pokračování »

Nejoblíbenější značky plovoucích podlah

30. 1. 2019

Zajímá vás, které značky podlah jsou mezi našimi zákazníky nejoblíbenější? Vybrali jsme hned tři zástupce, které vám v krátkosti představíme, protože co lépe prověří kvalitu…

Pokračování »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací