Trendem luxusních podlah je přírodní dřevo

5. 11. 2018

Když pořizujeme nové podlahy, chtěli bychom, aby vydržely co nejdéle a měly skvělé užitné vlastnosti, díky kterým nám nebudou přidělávat zbytečnou práci. Vyplatí se investovat do podlahy z přírodního dřeva? Na to se podíváme v dnešním článku.

Proč investovat do pravé dřevěné podlahy?

Dřevěné podlahy jsou součástí našich domácnosti už celá staletí a dnes je materiálů podlah na trhu celá řada. Proč patří ty dřevěné stále mezi nejoblíbenější? Důvodů může být mnoho, ale pravé dřevo působí luxusně, nevyjde z módy a krásně doladí interiér v jakémkoli stylu.

Podlahy z přírodního dřeva mají řadu výhod. Když je o ně správně pečováno, vydrží dlouhé roky bez výrazného opotřebení. Dřevo je odolné a svůj vzhled si zachovává dlouhodobě, navíc jde o přírodní materiál – až podlaha doslouží, můžete ji spálit a nevzniká žádný nebezpečný odpad. Má skvělé tepelně-izolační vlastnosti a je příjemné na dotyk, a také v sobě nezadržuje prach. Velkou výhodou je jednoduchá renovace – prkna ze dřeva vyměníte za nová, nebo poškozená místa můžete zbrousit a přelakovat.

Jelikož vše není tak jednostranné, dřevěné podlahy nesou i určité nevýhody. Tou první je vyšší cena – za kvalitní podlahu je třeba si připlatit. Pokud vám nevadí vyšší investice, vřele vám dřevěné podlahy doporučujeme.

Dřevo se nehodí do příliš vlhkých místností, protože stále pracuje a může nabobtnat, nebo se na něm může časem objevit plíseň. Abyste předešli mechanickému poškození, volte spíše tvrdší dřevěné podlahy, například z dubu, nebo buku. Podlahy ze dřeva většinou nejsou ideální volbou pro podlahové vytápění.

Naše tipy na luxusní dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy se dělí na třívrstvé a dýhované. Třívrstvé se, jak už název napovídá, skládají ze tří vrstev dřeva – většinou jsou spodní vrstvy z měkčího dřeva a ta svrchní z tvrdého, pohledového, a navíc je povrchově ošetřena. Dýhované podlahy jsou levnější variantou – bývají také třívrstvé, ale dřevo je jen horní vrstvou podlahy, pod ním je zpravidla vrstva umělého materiálu a korku. Více o rozdílech v těchto druzích podlah si můžete přečíst zde.

Luxusní třívrstvé dřevěné podlahy vyrábí značka Parador, zejména pak ve své řadě Trendtime. Ta je určena pro náročné zákazníky – kombinuje vysokou kvalitu a originální dekory. Dalším oblíbeným výrobcem třívrstvých podlah je Befag, která nabízí třílamelové (hodně tenkých prken), dvoulamelové, i jednolamelové (méně širších prken) provedení. Dřevěné podlahy Kahrs ze Švédska patří mezi evropskou špičku a snadno je položíte díky zámkovému systému Woodloc (bez lepení).

Co se týká levnějších dýhovaných podlah, můžeme doporučit značku Par-ky – široký výběr dřevěných podlah pro každého.

Archiv novinek »

Další aktuality

Nejoblíbenější značky plovoucích podlah

30. 1. 2019

Zajímá vás, které značky podlah jsou mezi našimi zákazníky nejoblíbenější? Vybrali jsme hned tři zástupce, které vám v krátkosti představíme, protože co lépe prověří kvalitu…

Pokračování »

5 tipů pro dokonalou pokládku plovoucí podlahy

17. 1. 2019

Pokládku podlahy sice zvládnete i svépomocí, ale při celém procesu je několik důležitých činností, které pro dosažení perfektního výsledku nesmíte podcenit. Pojďme si je společně…

Pokračování »

Čím natřít dřevěnou podlahu? Olej, nebo vosk?

16. 12. 2018

Dřevěná podlaha je investicí na spoustu let. Přírodní materiály vydrží dlouho, ale je důležité se o ně správně starat – dobře je čistit a pečovat o ně ochrannými nátěry…

Pokračování »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací