Nejoblíbenější dekory podlah do bytu

6. 12. 2018

Víte, které odstíny a dekory podlah jsou momentálně nejoblíbenější? Sestavili jsme pro vás jejich přehled. Moderní dekory využijte jako inspiraci – doporučujeme vždy sáhnout po podlaze, která se líbí nejvíce vám osobně a věříte, že tomu tak bude i za několik let.

Nejoblíbenější dřevěné dekory

Dřevo na podlahách je moderní vždy a všude. Nejde jen o dřevěné podlahy, ale i levnější variantu podlah dýhovaných, či povedené imitace dřeva na vinylu a dalších materiálech. Není divu – dřevo krásně zútulní místnost a přírodní materiály nikdy nevyjdou z módy.

Stálicí v dekorech dřevěných podlah jsou samozřejmě dub a buk. Využívané jsou jak přirozené odstíny s moderními přiznanými „vadami“, suky a nepravidelnostmi, tak mořená různě barevná dřeva. Hlavně dubových dekorů je na trhu nepřeberné množství.

Vypíchnout můžeme například dřevěnou podlahu se širokými lamelami v odstínu dubu s bílou patinou od značky Europarkett, či dřevěnou podlahu švédské značky Kahrs, dub terrano dynamic, která je mořena na tmavší hnědou s krásnou ručně škrábanou strukturou. Do každé místnosti se hodí světlá laminátová plovoucí podlaha Meister – buk královský.

Oblíbené a trochu méně obvyklé jsou dřeviny ořech a borovice. Vinyl 1FLOOR s dekorem borovice sibiřské je poměrně univerzální a přesto originální. Opravdovou lahůdkou je výrazně strukturovaný ořech – třeba na laminátové podlaze Parador Basic, či v přírodní variantě na dřevěné podlaze Kaindl.

Které barvy podlah jsou trendy

Co se týká barev podlah, jsme spíše konzervativnější, což je dáno tím, že podlahy jsou záležitostí na dlouhou dobu a moderní barevné výstřelky mohou brzy omrzet. Klasikou jsou podlahy v odstínech bílé, šedé a samozřejmě přírodní dřevěné barvy.

Absolutním favoritem jsou podlahy s dekorem šedého dubu. Tipem pro vás je laminát Rooms suite – dub šedý, který se díky výrazným spárám hodí třeba do kuchyně a nemusíte se bát, že podobnou podlahu bude mít každá druhá domácnost. Pokud dáte raději přednost vinylu, tuto barvu nabízí značka Ecoline.

Nabízíme samozřejmě i barevné nedřevěné podlahy – co třeba marmoleum Forbo?

Archiv novinek »

Další aktuality

Průvodce druhy podlah

27. 2. 2019

Nemůžete se vyznat v druzích podlah a ztrácíte se v obchodních názvech i značkách? V tom případě se vám bude hodit náš stručný průvodce druhy interiérových podlah. Věnujeme se…

Pokračování »

Vybíráme vinylové podlahy. Systémy pokládky, značky a obvyklé ceny

19. 2. 2019

Plánujete pořízení nové podlahy a váháte, zda jít do vinylu? Pokud se už také ztrácíte v široké nabídce, připravili jsme pro vás průvodce výběrem vinylových podlah, ve kterém…

Pokračování »

Nejoblíbenější značky plovoucích podlah

30. 1. 2019

Zajímá vás, které značky podlah jsou mezi našimi zákazníky nejoblíbenější? Vybrali jsme hned tři zástupce, které vám v krátkosti představíme, protože co lépe prověří kvalitu…

Pokračování »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací