Jakou podlahu vybrat do bytu?

12. 11. 2018

Tápete v tom, jakou podlahu vybrat do bytu? Dáme vám několik tipů na podlahové krytiny, které se vyplatí jak cenově, tak svými praktickými vlastnostmi.

Podlahy do bytu za rozumnou cenu

Pokud sháníte podlahu do bytu, která nebude stát majlant a přesto vám dobře poslouží, jsou vždy dobrou volbou podlahy z laminátu. Jejich ceny začínají už kolem 250 Kč / m2 a rozhodně budete mít z čeho vybírat.

A co to vlastně je laminát? Je to podlahová krytina, kterou tvoří několik vrstev materiálu, které jsou k sobě slepeny pryskyřicí, nebo jiným pojivem. Kombinování umožňuje výrobci spojit výhody různých materiálu do jedné podlahy. Zpravidla se zaměřují na mechanickou odolnost a originální dekor.

Mezi nejlevnější laminátové plovoucí podlahy patří podlahy značky Classen, která nabízí velkou paletu dekorů a podlahy jsou vhodné pro podlahové vytápění. Cenově dostupné jsou i laminátové podlahy Krono Original. Krono vyrábí přirozené dekory a klade důraz na jejich autentičnost. Podlahy jsou velmi odolné, navíc s jednoduchým patentovaným systémem pokládky 1clic2go. Netradiční vzhledy naleznete u podlah značky Egger – kromě klasické imitace dřeva nabízejí například dlažbu, či kámen.

Nerušte sousedy, pořiďte si podlahu s dobrými akustickými vlastnostmi

Velkým tématem bytů je odhlučnění podlah. Nikdo nechce, aby jej seshora rušilo dupání sousedů (tzv. kročejový hluk). Kromě vhodného materiálu podlahy se zaměřte i na protihlukové podložky a dostatečnou izolaci.

Podlahové krytiny vhodné do bytů pro tlumení hluku jsou z měkčích materiálů – perfektní je vinyl, nebo marmoleum. Špatné akustické vlastnosti má dlažba, tu je třeba pečlivě podložit.

Vinylová i marmoleová podlaha jsou vhodné pro podlahové vytápění, na dotek jsou hřejivé, ale zároveň jsou velmi odolné. Ani jedna z těchto podlahových krytin nevyžaduje speciální údržbu a péči. Vinyl krásně imituje veškeré materiály podlah – od dřevěné plovoučky byste jej těžko rozeznali. Mezi nejznámější značky patří Parador a Fatra.

Marmoleum je vyrobeno z přírodních materiálů, je různobarevné a často se využívá pro tvorbu originálních vzorů a mozaik na podlaze. Má na něj patent společnost Forbo a jeho životnost se odhaduje až na 50 let, poté se dá kompostovat.

Archiv novinek »

Další aktuality

Podlahy Magnum

24. 11. 2018

Myslíte na zmrzlinu, nebo zbraň? V této kategorii však najdete podlahy, které vám naštěstí nijak neuškodí. Právě naopak – česká společnost Magnum vás nadchne třívrstvými…

Pokračování »

Podlahy Novilon

24. 11. 2018

Obchodní značka Novilon a Novilux patří společnosti Forbo, která začínala v roce 1928 se třemi výrobními závody na linoleum. Dnes má výrobny i pobočky po celém světě a do jejich…

Pokračování »

Podlahy Kährs

24. 11. 2018

Kährs je špičkou v oblasti dřevěných podlah na evropském trhu díky svému know-how, moderním technologiím, neustálým inovacím i dlouholetým zkušenostem. Existuje již od roku 1857 a…

Pokračování »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací