Jak si vybrat podlahy do bytu?

16. 6. 2018

Plánujete výměnu podlah a nejste si jisti, který druh kam zvolit? Dnes vás provedeme světem podlah a doporučíme druhy vhodné do různých místností. Vždy záleží hlavně na vašich preferencích a vkusu, ale je dobré dodržovat obecná doporučení, abyste po instalaci podlahy nebyli nepříjemně překvapeni.

Podlaha do obýváku a ložnice

Obývací pokoj je místností, kde převažuje relax a pohoda. Sem si můžete vybrat méně odolné podlahové krytiny, které se nehodí například do kuchyně, kde je vytíženost větší. Do obýváku se často umisťují dřevěné podlahy, ať už z masivu, třívrstvé dřevěné podlahy a laminát, neboli plovoucí podlaha.

Do ložnice se nejčastěji využívají koberce, které se rovněž hodí i do obýváku. Vyvolávají pocit pohodlí, dodávají místnosti na útulnosti a také nepotřebují speciální údržbu. Když se ráno probudíme, chceme chodit po něčem teplém a měkkém. Koberce navíc odhlučňují a v případě koupě toho zátěžového se nemusíte bát, že vám jej poškodí třeba kancelářská židle, nebo časté pohyby nábytkem. Hodí se také do dětského pokoje. Další hřejivou alternativou, pokud koberec nechcete, jsou korkové podlahy.

Do kuchyně hlavně odolnost

Podlaha v kuchyni musí častěji odolávat mechanickému poškození v důsledku pádu nádobí, ale i nehodám s vylitými tekutinami. Stékající a kapající voda, sem tam rozbitá sklenička nebo upadlý nůž – sami uznáte, že je zde odolná podlaha potřeba. Lidé se rozhodují dvěma způsoby, a to že buď vyberou levnou podlahu, která se bude častěji měnit (například PVC, obyčejné linoleum, nebo vinyl), nebo odolnou a dražší (zpravidla dlažbu).

A co koupelna?

Koupelna je místností, která je nejvíce vystavena zvýšené vlhkosti vzduchu a přímému kontaktu podlahy s vodou. Proto je ideální koupelnovou volbou dlažba, která vodě statečně odolává. Pokud vás nudí klasické barevné dlaždice, v obchodech již seženete třeba dlažbu s imitací dřeva, která koupelnu rázem promění v domácí wellness centrum.

Univerzální využití má marmoleum, které je vysoce odolné, vhodné pro alergiky, je také příjemné na dotek, pružné a tlumí zvuky. Jeho velkou výhodou je také to, že ho seženete v nepřeberném množství odstínů a provedení.

Archiv novinek »

Další aktuality

Podlahy Magnum

24. 11. 2018

Myslíte na zmrzlinu, nebo zbraň? V této kategorii však najdete podlahy, které vám naštěstí nijak neuškodí. Právě naopak – česká společnost Magnum vás nadchne třívrstvými…

Pokračování »

Podlahy Novilon

24. 11. 2018

Obchodní značka Novilon a Novilux patří společnosti Forbo, která začínala v roce 1928 se třemi výrobními závody na linoleum. Dnes má výrobny i pobočky po celém světě a do jejich…

Pokračování »

Podlahy Kährs

24. 11. 2018

Kährs je špičkou v oblasti dřevěných podlah na evropském trhu díky svému know-how, moderním technologiím, neustálým inovacím i dlouholetým zkušenostem. Existuje již od roku 1857 a…

Pokračování »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací