Co nezapomenout koupit k laminátovým podlahám?

2. 12. 2018

Plánujete pokládku laminátové podlahy svépomocí a nejste si jisti, co vše budete potřebovat? Dáme vám několik tipů, na co při objednávání materiálu a příslušenství k podlahám nezapomenout!

V případě, že si nejste jisti, jaké příslušenství zvolit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám s výběrem poradíme.

Co koupit, aby položení podlahy proběhlo hladce

Když jste si už vybrali ideální plovoucí laminátovou podlahu, je na čase přemýšlet, co k její pokládce bude potřeba. Vždy se řiďte zejména pokyny výrobce vámi vybrané podlahy.

Základem při každé pokládce je rovný, pevný a odizolovaný povrch. Vyberte si vhodný podkladový a izolační materiál, aby podlaha byla v rovině, kvalitní podklad navíc pomůže tlumit hluk, což oceníte hlavně v bytě. Podložka, izolační pás a nejlépe parozábrana brání pronikání vlhkosti z podkladu do podlahy a napomáhá odvádět vlhkost k okrajům podlahy a odvětrat ji. Hodit se mohou také izolační pěny, tmel a lepidla.

Nezapomeňte, že před samotným položením je vhodné nechat podlahu alespoň 48 hodin odpočinout v místnosti, kam ji budete pokládat, aby se aklimatizovala a nedošlo k jejímu rozpínání, či jiným posunům po instalaci.

Důležité je dodržet také dilatační spáry – mezery od zdí, topení, schodů a dalších pevných objektů. Tyto spáry po pokládce zakryjí soklové lišty. Máme výběr ze širokého spektra dekorů, rádi vám pomůžeme vybrat ten nejvhodnější k vámi vybranému odstínu podlahy.

Vše pro následnou údržbu podlahy

Široké spektrum čisticích prostředků na podlahy naleznete v kategorii údržbové prostředky. Doporučujeme značku Dr. Schutz – vyrábí čističe pro umytí podlahy po pokládce, prostředky pro čištění podlah všech různých materiálů, opravné sady a další vychytávky, které je dobré mít doma připravené.

Pro laminátové plovoucí podlahy doporučujeme speciální přípravek na čištění laminátu. Při vytírání nezapomeňte dostatečně vyždímat návlek mopu, či hadr, aby se do spár podlahy nedostalo příliš vody, která by mohla podlahu poškodit.

Archiv novinek »

Další aktuality

Čím natřít dřevěnou podlahu? Olej, nebo vosk?

16. 12. 2018

Dřevěná podlaha je investicí na spoustu let. Přírodní materiály vydrží dlouho, ale je důležité se o ně správně starat – dobře je čistit a pečovat o ně ochrannými nátěry…

Pokračování »

Vybíráme nejlepší mop na podlahy

10. 12. 2018

Kvalitní podlaha vydrží dlouho. A ještě déle, pokud se o ni budete správně starat. Důležité jsou vhodné čisticí a pečující přípravky (zejména u dřevěných podlah), ale i dobrý…

Pokračování »

Nejoblíbenější dekory podlah do bytu

6. 12. 2018

Víte, které odstíny a dekory podlah jsou momentálně nejoblíbenější? Sestavili jsme pro vás jejich přehled. Moderní dekory využijte jako inspiraci – doporučujeme vždy sáhnout po…

Pokračování »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací