Často se ptáte: Co je to plovoucí podlaha?

29. 10. 2018

Systémů pokládky podlah je na trhu několik, ale právě plovoucí podlaha zde má své místo už spoustu let. Pokud tápete, co tento pojem vlastně znamená, rádi vám jej vysvětlíme, a navíc přidáme několik tipů na plovoucí podlahy, které se vyplatí.

Co je to plovoucí podlaha

Jako „plovoucí podlahu“ označujeme podlahovou krytinu, která není s podkladem ani okolními stěnami pevně spojena, ale je na nich jen položena. Skládá se z lamel, které mohou mít různé tvary a spojují se většinou pomocí zámkového systému „na sucho“. Tím je pokládka podlahy velmi snadná, dá se jednoduše rozebrat a v případě poškození vyměnit vadný kus. Některé plovoucí podlahy se pojí lepidly, ale jen lamely k sobě, nikoli k podkladu.

Jednotlivé lamely se většinou skládají ze 4 vrstev, a to podkladní, akusticky izolační, roznášecí a nášlapná (pohledová). Pokud bydlíte v bytě, dbejte na to, aby vámi vybraná podlaha měla dostatečně kvalitní zvukově izolační vrstvu. V opačném případě by vám sousedi asi nepoděkovali. Nášlapná vrstva může být vyrobena z různých materiálů – nejznámější je laminát (často věrohodně imitující dřevo), dalšími oblíbenými materiály je vinyl, dřevo, dýha, či korek.

Jaké jsou výhody plovoucích podlah? Plovoucí podlaha je dobrým kompromisem mezi cenou a kvalitou. Záleží jen na vás, zda půjdete do opravdového dřeva, nebo zvolíte jeho imitaci. Plovoucí podlahy nabízí široké portfolio vzorů, ze kterých si vybere každý. Instalace je velmi jednoduchá, podlaha je odolná a vhodná pro podlahové vytápění.

Tipy na plovoucí podlahy

Značek, od kterých můžete plovoucí podlahy zakoupit, je celá řada. Představíme vám několik předních výrobců, ale prohlédněte si celou nabídku také sami – určitě narazíte na druh, či značku, která vám učaruje na první pohled.

Mezi nejoblíbenější plovoucí podlahy v českých domácnostech patří laminátové podlahy Quick Step a Parador. Obě značky nabízí podlahy v mnoha produktových řadách a rovnou můžete nakoupit i podlahové příslušenství, jako jsou třeba lišty, či rohy. Najdete u nich jak tradiční, tak moderní vzory a opravdu povedené imitace dřeva a dlaždic, nebo betonu. Ceny Quick step podlah začínají kolem 400 Kč za m2, podlahy Parador ze základní řady seženete už od 300 Kč/m2.

Co se týče dřeva, spousta lidí zná značku Befag, která je předním výrobcem třívrstvých dřevěných podlah. Nabízejí dekor lamel tří různých velikostí a zakoupíte je od 750 Kč/m2.

Moderním trendem poslední doby jsou vinylové podlahy – a není divu, jejich přednosti jsou téměř nepřekonatelné. Vinyl napodobuje dřevo i jiné materiály, a to velmi věrohodně, navíc je měkký, teplý, odolný a akusticky izoluje. Oblíbené vinylové podlahy vyrábí česká značka Fatra, mezi přední světové výrobce patří francouzský Gerflor.

Archiv novinek »

Další aktuality

Průvodce druhy podlah

27. 2. 2019

Nemůžete se vyznat v druzích podlah a ztrácíte se v obchodních názvech i značkách? V tom případě se vám bude hodit náš stručný průvodce druhy interiérových podlah. Věnujeme se…

Pokračování »

Vybíráme vinylové podlahy. Systémy pokládky, značky a obvyklé ceny

19. 2. 2019

Plánujete pořízení nové podlahy a váháte, zda jít do vinylu? Pokud se už také ztrácíte v široké nabídce, připravili jsme pro vás průvodce výběrem vinylových podlah, ve kterém…

Pokračování »

Nejoblíbenější značky plovoucích podlah

30. 1. 2019

Zajímá vás, které značky podlah jsou mezi našimi zákazníky nejoblíbenější? Vybrali jsme hned tři zástupce, které vám v krátkosti představíme, protože co lépe prověří kvalitu…

Pokračování »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací